NEJPRODÁVANĚJŠÍ


O nás
Náš příběh

 

Vítejte u Look Into Map!


náš příběh začal v létě 2015, a to inspirací z knihy Start-up za pakatel, kde nás zaujal příběh Omara Nooryho a Jen Adrionové. Tato dvojice rozjela v USA malý byznys s tvorbou designových map. Tento nápad nás, milovníky map, naprosto okouzlil a začali jsme tvořit vlastní mapy.

U zrodu projektu stála naše designérka Petíí, která je tvůrcem všech map.

“Vždycky jsem měla ráda mapy. A samozřejmě také cestování. Když navštívím nový stát nebo město, ihned běžím do infocentra pro mapu. Patřím totiž mezi ty, kteří rádi vědí, kde ve měste se zrovna nacházejí a kde je sever a kde západ, což s navigací v mobilu není vždy jasné. Mapa je mapa. Na mapu se mohu kdykoliv znovu podívat a zavzpomínat si, kde jsem byla a kudy jsem šla nebo jela. Navigace ze mě někdy dělá spíše hlupáka, který se vůbec neorientuje a neví, kde je. Proto i když jedu autem a nechávám si navigací ukazovat cestu, potřebuji se zároveň před cestou (nebo po cestě) podívat na mapu a v hlavě mít představu, kam to vlastně jedu. Když jsem si přečetla příběh Omara Nooryho a Jen Adrionové, kteří tvoří mapy jako plakáty na zdi, byla jsem tímto nápadem tak nadšená, že jsem se ined zapsala na grafický kurz a začala tvořit mapy ve svém počítači a to i přes svůj blok, že nejsem dost kreativní a neumím kreslit. Zpočátku jsem se hodně inspirovala tvorbou Omara, nyní již přináším své vlastní nápady. Inspiraci nacházím všude kolem sebe, až jsem překvapená, které věci mohou sloužit jako inspirace, stačí mít jen oči otevřené. Někdy mě inspiruje zajímavé barevné provedení obalu knihy, výloha nějakého obchodu s oblečením, fotka, co vidím na facebooku, nebo se prostě ráno probudím a mám v hlavě nápad. Většinou si to vyfotím na mobil nebo zapíšu do diáře a poté vymýšlím, jak to zrealizovat v počítači. Nápady momentálně ani nestíhám realizovat.”

 

Look Into Map je mým koníčkem. Pracuji ve státní správě, která člověku moc neumožňuje rozvíjet jakoukoliv kreativitu  proto jsem se rozhodla, že prozatím alespoň ve svém volném čase budu dělat něco, kde si pravidla určuji já a něco, co mě baví a co má blízko k mé vášni, kterou je cestování.

K myšlence rozjet vůbec nějaké podnikání mě přivedl Petr Casanova, autor článků na motivačním webu Firstclass a za to mu moc děkuji (děkový dopis je již odeslán :-)), jelikož jsem díky němu začala přemýšlet o životě úplně jinak než lidé kolem mě. Pochopila jsem, že práce, respektive to, co člověka živí, může být zároveň jeho vášní a něčím, co ho baví, nikoliv povinností, kvůli které se mu ráno nechce vstávat.

I tak mi trvalo více než rok, než jsem od prvotní myšlenky na to, že bych mohla podnikat, udělala prpvní krok k tomu, aby se tento můj sen stal skutečností. Nejdříve bylo nutné vymyslet, co by vůbec člověk mohl dělat a poté už stačilo jen vzít odvahu a začít :-).

Pokud se Vám líbí, co dělám nebo máte nápady a podněty, jak to dělat lépe nebo máte náměty na spolupráci nebo se jen chcete podělit o zkušenosti se svým vlastním podnikáním nebo chcete dodat odvahu pro to, abyste teprve své podnikání rozjeli, neváhejte a napište mi.

Vaše Petíí